Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka

Wyszukaj

baner_stg_poludnie.jpg

Handel i Usługi

Znajdź w swojej okolicy

Brak firm do wyświetlenia
Biuro Zarządu MSM "Energetyka"
Os. Bernardyńska
Os. Idzikowskiego
Os. Sielce
Os. Stegny Południe
Os. Stegny Północ
Os. Stegny Rożek
Os. Sadyba
W budynku
znajdują się następujące firmy:
Opis:
Kontakt:
  Godziny otwarcia:

   HiU - komunikat

   Zauważyłeś coś nieaktualnego? Poinformuj nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.
   Swoje uwagi zgłoś do adresata (Admin) Uwagi/problemy ze stroną WWW. Dziękujemy 😉

   Stegny Południowe, to znakomicie zaplanowane, wypełnione zielenią i dobrze skomunikowane z resztą miasta osiedle.

   Wzniesiono w latach 70. XX wieku. Z początku na dalekich peryferiach ówczesnego miasta powstała, jak to wówczas mówiono: "sypialnia", czyli miejsce gdzie prócz domów mieszkalnych nie było w zasadzie żadnych udogodnień. Powszechny był niedobór podstawowej infrastruktury takiej, jak choćby utwardzane osiedlowe uliczki, czy chodniki; nie było sklepów, placów zabaw, szkół czy przedszkoli, o wszechobecnym braku zieleni nie wspominając. Stan ten nie trwał jednak długo. Od samego bowiem początku władze spółdzielni "MSM Energetyka" zabiegały o podniesienie jakości życia mieszkańców.

   Dziś, po ponad 40 latach, Stegny Południowe "ładnie się zestarzały" i są jednym z miejsc najchętniej wybieranych do zamieszkania na mapie współczesnej Warszawy. Wpłynęło na to zapewne w dużej mierze, wspomniane powyżej doskonałe rozplanowanie osiedla - gdzie odległości miedzy poszczególnymi budynkami są na tyle duże, że nie wywołują poczucia klaustrofobicznej ciasnoty, jak to bywa na nowych osiedlach. Z drugiej zaś strony są one na tyle małe, że skutecznie uniemożliwiają dostawianie nowych obiektów zagęszczających istniejącą już zabudowę, co zdarza się często w innych dzielnicach (min. na Ursynowie). Wyjątek stanowią tu północne krańce osiedla (w okolicy skrzyżowania ulic: Św. Bonifacego i al. Jana III Sobieskiego), gdzie w ostatnich latach powstały nowoczesne, o wysokiej estetyce i funkcjonalności budynki mieszkalno-usługowe, z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Dzięki temu Osiedle stało się popularne wśród młodych osób.

   Fakt ten, w połączeniu dużą ilością zieleni i ciągłą, systematyczną dbałością władz Spółdzielni o infrastrukturę, znacząco podnosi komfort życia w tej dzielnicy. Do tego dodać należy, iż na terenie osiedla znajduje się kilkadziesiąt placówek usługowo-handlowych ułatwiających codzienne funkcjonowanie mieszkańców.

   Obecnie wcale nie trzeba jechać do Centrum, by załatwić tak skomplikowane formalności, jak choćby te związane z kupnem samochodu, nowego mieszkania, wzięciem kredytu czy rezerwacją urlopu za pośrednictwem biura podróży. Problemem od dawna przestały też być zakupy - i to zarówno podstawowe (spożywcze), jak i bardziej "specjalistyczne". Jest bowiem na Osiedlu szereg sklepów branżowych, w których można zaopatrzyć się w materiały budowlane czy wyposażenie wnętrz, artykuły dla zwierząt, a także ubrania, sprzęt komputerowy, biżuterię, zabawki etc.. Istnieje wiele punktów usługowych od przysłowiowej krawcowej poczynając, poprzez magiel, ślusarza, studio nagrań, na drukarni kończąc. Osobnym bogato reprezentowanym segmentem działalności są usługi fryzjersko-kosmetyczne, gdzie w salonach urody oferowany jest szeroki wachlarz zabiegów zarówno dla pań jak i dla panów. Nie brakuje także placówek medycznych, od aptek poprzez profesjonalne gabinety lekarskie, na specjalistycznym laboratorium kończąc. Zjeść poza domem można w licznych punktach gastronomicznych, reprezentowanych zarówno przez eleganckie restauracje jak i fasfoody. Na Osiedlu znajduje się również kilka obiektów o charakterze kulturalno-oświatowym, jak choćby Biblioteka Publiczna, czy Ośrodek Kultury Aktywne Stegny, oraz placówki tak niezbędne, jak szkoły czy przedszkola. Całości dopełniają bankomaty, paczkomaty i agencja pocztowa. Jednym słowem Stegny Południowe mogą zaspokoić niemalże wszystkie potrzeby swych mieszkańców.

   Pragnąc przybliżyć osobom zainteresowanym asortyment oferowany przez wspomniane wyżej placówki podzieliliśmy je według trzech różnych kryteriów, a mianowicie: według branży, adresów i alfabetycznie. Poza tym zamieściliśmy też interaktywną mapę umożliwiającą lokalizację w terenie wszystkich działalności prowadzonych na terenie Osiedla.

   Szczegółowo rzecz prezentując: w zasobach Osiedla Stegny Południe znajduje się 86 lokali użytkowych; 3 parkingi komercyjne; 30 punktów handlowo - usługowych znajdujących się na terenach dzierżawionych przez Administrację oraz miejsca postojowe w budynkach mieszkalnych przeznaczonych pod wynajem.
   Szczegółowo rzecz prezentując: w zasobach Osiedla Stegny Południe znajduje się 86 lokali użytkowych; 3 parkingi komercyjne; 30 punktów handlowo - usługowych znajdujących się na terenach dzierżawionych przez Administrację oraz miejsca postojowe w budynkach mieszkalnych przeznaczonych pod wynajem.